Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Daň z převodu nemovitých věcí - osvobození

25.2.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2016.0506.7
Daň z převodu nemovitých věcí – osvobození

Ing. Martin Veselý

VYŠLO V ČÍSLE 0506/2016

Stavební firma, která v letošním roce postaví, zkolauduje a prodá rodinný dům pro sociální bydlení, bude odvádět daň z nabytí nemovitých věcí. Tím, že se jedná o první převod, nebudou od této daně osvobozeni?

Odpověď

Osvobození nových rodinných domů od daně z nabytí nemovitých věcí je dáno ustanovením § 7 odst. 1 písm. b) ZDNV, zákonného opatření Senátu