Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Daňově uznatelné náklady mateřské společnosti

15.8.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

8.38 Daňově uznatelné náklady mateřské společnosti

Ing. Daniela Lampová

VYŠLO V ČÍSLE 08/2017

Uhradili jsme daň z převodu obchodního podílu za dceřinou společnost v Polsku. Je tato zaplacená daň pro nás jako mateřskou společnost (a. s.) daňově uznatelný náklad?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (ZDP), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 22 odst. 1 písm. g) bod 3 – Zdroj příjmů
    • - § 24 odst. 2 písm. ch) bod 2 – Daňově uznatelné