Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

DPH a fakturace přepravy osob

5.5.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2016.9.6
DPH a fakturace přepravy osob

Ing. Ivana Langerová

VYŠLO V ČÍSLE 9/2016

Pokud mi český dopravce fakturuje přepravu osob z ČR do Rakouska a zpět s 21% DPH, mohu si tuto DPH nárokovat?

Odpověď

Přeprava osob z ČR do jiného členského státu je v tuzemsku osvobozena od daně podle § 70 ZDPH. Zdanění tedy nepodléhá, a pokud tuto službu přepravní firma nesprávně zdaní, nemá příjemce plnění ve smyslu § 73 odst. 6 ZDPH nárok na odpočet.

 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: