Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

DPH a vratné obaly

31.5.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

3.1.11 DPH a vratné obaly

Ing. Martina Matějková

VYŠLO V ČÍSLE 05/2016

Dotaz

Je podle zákona o DPH povinnost účtovat DPH u vratných obalů? Fyzická osoba plátce DPH podnikající v maloobchodě prodává vína v lahvích a sudech. V rámci fakturace za prodej vín vyfakturuje poplatek za lahve a sudy a zúčtovává jej až při vrácení, nebo výměnou za další.

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty (ZDPH), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 13 odst. 4 písm. f)