Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k tématu:
Vztahuje se k typu informace:
Vztahuje se k aktuálnosti:
  • Garance aktuálnosti
Vztahuje se k období platnosti:

Nedostupné pro váš modul.

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Do not fill this:

Lhůta na odpočet u přenesené daňové povinnosti

16.11.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

3.4.23 Lhůta na odpočet u přenesené daňové povinnosti

Ing. Ivana Langerová

VYŠLO V ČÍSLE 11/2014

Dotaz

Nárok na odpočet daně nelze uplatnit po uplynutí lhůty, která činí 3 roky. Jak je to s odpočtem u přenesené daňové povinnosti? Je to stejné, nebo je lhůta na odpočet jiná?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č.235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty (ZDPH), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 73 odst. 3

Odpověď

Obecně je vždy pro odpočet lhůta max. 3 roky

Přístup k tomuto dokumentu mají jen předplatitelé modulů:
DU profi | DU dotazy a odpovědi profi | DU dotazy a odpovědi profi plus
 +420 222 539 333  odpovediprofi@du.cz

VÝHODY PŘEDPLATNÉHO

  • On-line knihovna je denně doplňovanou databází odpovědí na dotazy z oblasti daní a účetnictví.
  • Právní předpisy jsou nedílnou součástí, a to k různým datům účinnosti.
  • Odpovědi na dotazy jsou srozumitelné, názorné a garantované.
  • Databáze jsou doplněny o propracovaný systém vyhledávání, který umožňuje vždy rychle nalézt požadovanou odpověď.
  • Vyhledávání bez reklam.
  • Praktické filtry zacílí na hledané téma.
  • Portál má jednoduché ovládání, uživatelsky přátelské rozhraní i profesionální úroveň.
  • Renomovaní autoři - odpovědi na dotazy mají vysokou odbornou hodnotu. 
  • Odpovědní servis zdarma - do 3 týdnů získáte fundovanou odpověď na dotaz z oblasti daní a účetnictví (pouze u modulu DU dotazy a odpovědi profi PLUS - 4 dotazy za rok).
  • Časové verze odpovědí (pouze pro DU dotazy a odpovědi profi PLUS).

V databázi DU dotazy a odpovědi naleznete odpověď na každý dotaz!

     
     Napište nám
     Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
    Do not fill this: