Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Nárok na odpočet

26.9.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2016.18.3
Nárok na odpočet

Ing. Ladislav Pitner

VYŠLO V ČÍSLE 18/2016

OSVČ, neplátce DPH, přijme a uhradí zálohovou fakturu na materiál (50 % celkové dodávky) od plátce DPH, další měsíc se OSVČ stane plátcem DPH – musí již tento doklad (doklad o přijetí platby – z dob neplátce DPH) uplatnit v prvním daňovém přiznání na vstupu, nebo tento doklad uplatní, až bude dodávka materiálu kompletní a obdrží finální fakturu?

Podle § 79 odst. 1 ZDPH má osoba povinná k dani nárok na

 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: