Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Paušální výdaj na dopravu

13.4.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2016.7.11
Paušální výdaj na dopravu

Ing. Jiří Nigrin

VYŠLO V ČÍSLE 7/2016

Má-li společník pouze příjmy z pronájmu dle § 9 ZDP, může uplatnit paušální výdaje na dopravu?

Odpověď

Ano, i v případě příjmu z nájmu dle § 9 ZDP může poplatník uplatňovat paušální výdaj na dopravu. Jen je potřeba upřesnit, že paušální výdaj ve výši 5 000 Kč (v tomto případě zřejmě pouze krácený paušál 4 000 Kč) lze uplatnit na jedno silniční motorové vozidlo za každý celý kalendářní měsíc