Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Příjem z prodeje budovy

30.11.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.2.80 Příjem z prodeje budovy

Ing. Jiří Vychopeň

VYŠLO V ČÍSLE 11/2016

K 31. 8. 2016 vyřadím budovu z podnikání. Pokud po tomto datu budovu prodám, budu platit 15 % daně z příjmu? Promítne se tento příjem i do plateb na zdravotní a sociální pojištění nebo půjde tento příjem do daňového přiznání podle § 10 ZDP?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (ZDP), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 10 – Ostatní příjmy
    • - § 29 odst. 2 – Zůstatková cena

Odpověď