Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Přijetí služby z Polska

17.8.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2016.14.14
Přijetí služby z Polska

Ing. Ivana Langerová

VYŠLO V ČÍSLE 14/2016

Jak je nutno postupovat při přijetí služeb uskutečněných v Polsku od polské fyzické osoby, neplátce DPH? Příjemce služby je český plátce DPH. Jedná se o reverse-charge? Pokud ano, jaké se má uvádět DIČ do kontrolního hlášení?

Bohužel neuvádíte, o jakou službu se jedná. Pokud je to služba, u které se místo plnění řídí podle obecného základního pravidla v § 9 ZDPH, pak je příjemce povinen