Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Prodej pozemku

2.8.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.2.5 Prodej pozemku

Ing. Eva Sedláková

VYŠLO V ČÍSLE 07/2016

Dotaz

Jak je to s daní z příjmů ohledně prodeje pozemku, který je ostatní půdou – nejedná se o stavební pozemek. Je zde stejně jako v rámci § 4 ZDP osvobození, pokud tento pozemek vlastním déle než 5 let?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (ZDP), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 4 odst. 1 písm. b) – Osvobození od daně

Odpověď

Podle § 4 odst. 1 písm. b) ZDP je od daně osvobozen příjem z prodeje

 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: