Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Prohlášení poplatníka daně z příjmů u dohody o provedení práce

5.10.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2016.21.5
Prohlášení poplatníka daně z příjmů u dohody o provedení práce

Ing. Renata Konvičná

VYŠLO V ČÍSLE 21/2016

Je možné u DPP s odměnou do 10 000 Kč a u DPČ důchodce s odměnou do 10 000 Kč podepsat Prohlášení poplatníka daně z příjmu (růžový papír) a uplatnit tak základní slevu na poplatníka? Myslím si, že u DPP je odměna zdaněna srážkovou daní, tak ne, ale u DPČ důchodce ano. Je to tak?

Odpověď

Právní úprava

  • § 6 odst. 4

 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: