Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Roční zúčtování daně u důchodce

25.2.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.2.67 Roční zúčtování daně u důchodce

Ing. Eva Sedláková

VYŠLO V ČÍSLE 03/2016

Dotaz

Zaměstnanec, který v roce 2015 pracoval a zároveň byl poživatelem starobního důchodu, dosáhl v roce 2015 dílčího základu daně 1 217 992 Kč a roční důchod ve výši 170 000Kč. Musí si takový zaměstnanec podat daňové přiznání sám, nebo ho může zpracovat zaměstnavatel?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (ZDP), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 4 – příjmy