Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Spolupracující osoba

1.3.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.2.64 Spolupracující osoba

Ing. Jiří Nigrin

VYŠLO V ČÍSLE 02/2016

Dotaz

Manžel je OSVČ a já pracuji s ním jako spolupracující osoba. Jak je to v případě, když si manžel změní trvalé bydliště? Mohu pracovat dál jako spolupracující osoba?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (ZDP), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 13 – příjmy a výdaje spolupracujících osob

Odpověď

Podle § 13 odst. 1 ZDP se spolupracující osobou rozumí:

a) spolupracující manžel,

b)