Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Uplatnění osvobození od daně z příjmu při prodeji chaty

14.2.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.2.7 Uplatnění osvobození od daně z příjmu při prodeji chaty

Ing. Martin Děrgel

VYŠLO V ČÍSLE 02/2017

Je možné uplatnit osvobození od daně z příjmu při prodeji chaty, která byla darována bezúplatně před čtyřmi lety synovi matkou (nesplnění podmínky vlastnictví 5 let), ale příjem z prodeje by chtěl syn použít při koupi rodinného domu? Může se uplatnit osvobození podle § 4 odst. 1 písm. u) ZDP?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 586/1992 Sb., o