Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Zdanění prodeje pozemku

17.1.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.2.21 Zdanění prodeje pozemku

Ing. Pavel Novák

VYŠLO V ČÍSLE 01/2017

FO prodá v roce 2016 pozemky, které neměla vloženy v podnikání a vlastní je déle než 5 let. Musí odvádět z prodeje daň z příjmu podle § 10 ZDP? Jak postupovat pokud by částka za prodej byla vyšší než 5mil. Kč?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (ZDP), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 4 odst. 1 písm. b) – Osvobození od daně
    • - § 38v odst. 3 – Oznámení o osvobozených příjmech fyzických
 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: