dnes je 5.12.2020

Input:

Poplatky za zpracování a zprostředkování úvěru - účtování

22.10.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2020.22.6
Poplatky za zpracování a zprostředkování úvěru – účtování

Tomáš Líbal

VYŠLO V ČÍSLE 22/2020

Společnost s ručením omezeným, jejíž činností je pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor, sjednala prostřednictvím zprostředkovatele s bankovními institucemi čerpání úvěru na provozní činnost společnosti (např. na opravy stávajících nemovitostí, nejedná se o technické zhodnocení majetku) a dále úvěr za účelem pořízení dlouhodobého majetku.

Za sjednání těchto úvěrů společnost zaplatila bankovním institucím poplatky za zpracování úvěrů. Dále společnost zaplatila třetí osobě poplatek za zprostředkování úvěrové smlouvy u bankovních institucí (zprostředkování představuje poskytnuté poradenství při zajišťování financování záměru společnosti a zajištění úvěru u bankovních institucí).

Současně společnost jako Pronajímatel zaplatila třetí osobě odměnu za zajištění, projednání a uzavření Nájemní smlouvy s Nájemcem (zprostředkování pronájmu nebytových prostor).

1) Jak proúčtovat poplatky za zpracování úvěru a poplatky za zprostředkování úvěrové smlouvy u bankovních institucí třetí osobou? Účtovat do nákladů v okamžiku poskytnutí úvěrů, nebo časově rozlišovat po celou dobu splácení úvěrů?

2) Jak proúčtovat zaplacenou odměnu třetí osobě za

Nahrávám...
Nahrávám...